Jeśli chcesz urządzić swój dom w stylu rustykalnym, ale nic nie przychodzi Ci do głowy, może dlatego, że nie pomyślałeś o tak klasycznych materiałach jak drewno czy kamień! Kamień jest idealny do stylu rustykalnego, do stylu zen, a nawet do bardziej tradycyjnych dekoracji.

Kamienne ściany na zewnątrz i do wewnątrz

Kamienne ściany są zwykle kojarzone z przestrzeniami zewnętrznymi. Fakt, że ten materiał jest bardzo odporny i trwały, sprawia, że jest idealny na zewnątrz domu, gdzie zmiany klimatyczne mogą wpływać i uszkadzać inne rodzaje materiałów. Ale kamienne ściany mogą być również doskonałe do dekoracji wnętrza domu. Może być idealny do salonu, przedpokoju, pokoju dziennego…  Kamienna ściana może być doskonałym akcentem w dekoracji.

Wielkość pomieszczenia

Chociaż kamienne ściany mogą być idealne dla każdego pomieszczenia o dowolnej wielkości, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Na przykład, jeśli zdecydujesz się użyć go w pokoju, który nie jest bardzo duży, najlepiej wybrać jasny odcień kamienia, aby wzmocnić światło w pokoju i aby pokój nie wyglądał na zbyt mały. Jeśli nie weźmiesz tego pod uwagę, możliwe, że kamień pomniejszy wizualnie pomieszczenie. Jeśli pomieszczenie jest nieco większe lub o znacznych rozmiarach, to wtedy będziesz miał więcej możliwości dekoracyjnych. Możesz wybrać taki ton kamienia, który najbardziej Ci się podoba i który najlepiej pasuje do wystroju i tonacji wybranego pomieszczenia.

Styl vintage

Jak wspomnieliśmy wyżej, ten styl dekoracyjny może być idealny do stylu nowoczesnego, zen, rustykalnego, ale może też bardzo dobrze komponować się ze stylem nowoczesnym czy nawet minimalistycznym. Ale jeśli się nad tym zastanowić, kamienna ściana może kojarzyć się także ze stylem vintage, zwłaszcza jeśli w ten sposób udekorujemy ściany jadalni, salonu czy pokoju wypoczynkowego. To tak jakbyś był w starym wiejskim domu, gdybyś tylko mógł wyjrzeć przez okno i zobaczyć zielone łąki! W https://fabrykainspiracji.pl znajdują się kompleksowe informacje o stylu vintage.

Mocny i trwały materiał

Jeśli jest jedna rzecz, którą naprawdę lubię w dekorowaniu ścian kamieniem, to jest to jego odporność. Bez względu na upływ czasu ściana ta pozostanie nienaruszona przez długie lata, a wymagana konserwacja będzie minimalna. Kamień jest naturalny i nie trzeba go regularnie czyścić ani konserwować.