Agenci nieruchomości wspierają osoby sprzedające lub kupujące w zakresie znalezienia odpowiedniego domu lub mieszkania, negocjowania cen oraz ogólnego usprawniania procesu kupna lub sprzedaży. Dlaczego warto skorzystać z ich usług? Poznaj cztery główne powody.

Ocena wartości nieruchomości

Profesjonalni agenci nieruchomości mają niezbędne doświadczenie w kupnie i sprzedaży, w związku z czym już po przekroczeniu progu domu są w stanie ustalić jego cenę. Często zdarza się, że nieruchomości są przecenione lub niedocenione – zatrudniając agenta nieruchomości możesz mieć więc pewność, że zapłacisz lub otrzymasz tyle, ile powinieneś.

Lista dostępnych nieruchomości

Choć spora część nieruchomości jest dostępna dla kupujących online, zdarza się, że właściciele niektórych z nich nie chcą, aby ich dom lub mieszkanie było upublicznione. Współpraca z agentem nieruchomości daje zatem dostęp do domów i mieszkań, które można przegapić.

Znajomość rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości zmienia się z zawrotnym tempie. Głównym zadaniem każdego agenta nieruchomości jest podążanie za wszelkimi trendami, jak również stałe monitorowanie zachodzących zmian w najbliższym sąsiedztwie czy w prawie.

Pozytywny przebieg transakcji

Agent nieruchomości rozumie wszystkie złożone procesy mające miejsce podczas transakcji. Jest dobrze zorganizowany, zna proces uzyskiwania kredytów i innych świadczeń oraz wie, w jaki sposób rozmawiać i na co zwracać uwagę podczas rozmowy z kontrahentem. Dzięki współpracy z nim osoba sprzedająca lub kupująca nieruchomość może więc liczyć na mniej stresujący proces, unikając tym samym nieprzyjemnych sytuacji. Ma to także spory wpływ na powodzenie transakcji.

Zatrudniając agenta nieruchomości, zyskuje się pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie i znacznie szybciej niż w przypadku chęci sprzedaży lub kupna nieruchomości na własną rękę.